JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

STAŻE I PRAKTYKI

Jesteś studentem lub absolwentem i dopiero zaczynasz budować swoje doświadczenie zawodowe? Chętnie nawiążemy z Tobą współpracę? W zamian za energię i kreatywność w działaniu zaoferujemy Ci wiedzę i wsparcie doświadczonych pracowników oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii.

Jeśli obecnie nie prowadzimy rekrutacji na staże i praktyki, prześlij nam swoje CV, a my skorzystamy z niego, kiedy pojawi się odpowiednia oferta.

ONI JUŻ ROZPAKOWALI SWOJE KOMPETENCJE

Piotr Erlich

Absolwent Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy

Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn

Specjalizacja: Konstrukcja Maszyn i Urządzeń

Piotr Erlich

Swoją przygodę z firmą Politech rozpocząłem wraz ze zgłoszeniem się do uczelnianego projektu „Dydaktyka a praktyka”. Doświadczeni pracownicy firmy bardzo ciepło mnie przyjęli do swojego grona oraz udzielali mi wielu pomocnych wskazówek. W trakcie trzech miesięcy nabyłem wiele nowych umiejętności.

Wraz z końcem wakacji, dzienny system nauki nie pozwalał mi na pracę w pełnym wymiarze. Na szczęście indywidualne i elastyczne podejście firmy umożliwiło mi dorywczą współpracę.

Po ukończeniu studiów, zaproponowano mi umowę o pracę. Od sierpnia 2013 roku pełnię obowiązki Konstruktora w Dziale Utrzymania Ruchu. Wiedzę zdobytą na studiach czynnie wykorzystuję w realizacji powierzanych mi zadań, a moje pomysły i inicjatywy spotykają się z uznaniem starszych kolegów.

Cieszę się, że wraz z firmą Politech systematycznie buduję moją karierę zawodową.

Paulina Szulc

Studentka drugiego stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Kierunek: Ekonomia

Specjalizacja: Ekonomia globalna i menadżerska

Paulina Szulc

Moja historia w firmie Politech rozpoczęła się dość niepozornie. Początkowo miała być to tylko praca na sezon wakacyjny. Wtedy jeszcze, jako studentka pierwszego stopnia studiów trafiłam do działu montażu i tam mogłam zapoznać się z specyfiką i strukturą organizacyjną firmy. Od samego początku wszyscy współpracownicy wydziału produkcyjnego wykazali się cierpliwością i chęcią pomocy. W głównej mierze panująca tam atmosfera spowodowała, że pierwszy rok dorywczej pracy upłynął mi bardzo szybko.

Z czasem praca dorywcza przerodziła się w pracę na pełen etat. I tak trafiłam do działu Logistyki. Początkowo, jako Referent zajmowałam się podstawowymi kwestiami logistycznymi cały czas kontynuując przy tym studia. Z perspektywy czasu wiem, że był to najbardziej formatywny i wartościowy okres w moim dotychczasowym życiu. Tu z pomocą całego działu nauczyłam się wszystkiego od podstaw. Musiałam pogodzić funkcje i obowiązki studentki z obowiązkami pracownika. Ekonomia, którą studiuję dotychczas, chodź daleka od logistyki, niewątpliwie pomaga mi w życiu zawodowym.

Dzisiaj po 4 latach pracy w firmie Politech zajmuję stanowisko Specjalisty do spraw Logistyki. Pomimo mojego młodego wieku powierzono mi bardzo odpowiedzialne zadania. Praca w logistyce oznacza dla mnie przede wszystkim pracę pod presją czasu. Kiedy sytuacja diametralnie się zmienia, zawsze muszę podjąć decyzję co robimy dalej. Istotnym elementem, który niewątpliwie mnie uskrzydla i dodaje siły do działania są kontakt i relacje z klientami. Ich zadowolenie i uznanie jest dla mnie bardzo ważne.  Bardzo miło jest usłyszeć, że moja praca ma sens.

Firma poprzez elastyczne podejście do łączenia pracy i studiów umożliwiła mi zdobycie doświadczenia zawodowego tak cenionego dziś na rynku pracy. Cieszę się, że są na rynku takie firmy ja ta, w których polityka kadrowa skierowana jest na młodych ludzi szukających możliwości rozwoju. Z pomocą firmy moja ciężka praca i zaangażowanie dziś owocują sukcesem.

ROZPAKUJ SIĘ I TY!