JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

Zakończyła się II edycja Akademii Projektowej Politech. Sześciotygodniowy staż studenci podsumowali prezentacją wyników pracy przedstawioną Zarządowi Politech, przedstawicielom Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz specjalistom, którzy byli ich opiekunami i mentorami w trakcie trwania projektu. Wyniki pracy zrobiły ogromne wrażenie, tym bardziej, że owoce pracy były dosłownie namacalne, dzięki technologii druku 3D!

Niemal dwa lata temu pojawiła się idea stworzenia grupy projektowej, która odwzorowywałaby w małej próbce strukturę firmy Politech. Po jednym przedstawicielu z każdej dziedziny i działu, który zajmuje się po kolei wdrażaniem nowych produktów w naszym przedsiębiorstwie: od wzornika, przez specjalistów przetwórstwa tworzyw, inżynierów produkcji,  technologii chemicznej, po konstruktorów czy też automatyków. Zgodnie z tą ideą przeprowadziliśmy rok temu pierwszą edycję Akademii Projektowej Politech, która okazała się wielkim sukcesem, zarówno dla wchodzących na ścieżki zawodowej kariery studentów, jak i naszej firmy, która skorzystała na świeżym, innowacyjnym podejściu stażystów do zadań, z którymi nasze zespoły zmagają się na co dzień.

W tym roku w Akademii Projektowej udział brali studenci następujących kierunków: mechaniki i budowy maszyn, wzornictwa przemysłowego, technologii chemicznej, technologia i przetwórstwo tworzy, mechaniczna inżynieria tworzyw. Zespół już na wstępie otrzymał zadanie projektowe, a chwilę później przeszliśmy do serii wykładów połączonych z zajęciami praktycznymi. Wprowadzenie z zagadnień marketingu i design thinking pozwoliło lepiej poznać rynek, na którym działa nasza firma oraz pokazało szerokie perspektywy designu, który w kolejnych dniach był kluczowym etapem pracy grupy.

Następnie nasi specjaliści przygotowali studentów w zakresie analiz technologiczno-ekonomicznych, technologii zdobień, konstrukcji maszyn, automatyzacji, zarządzania produkcją, czy kontroli jakości. Z taką wiedzą zespół gotowy był podjąć się swojego zadania i w ciągu zaledwie sześciu tygodni wykonał naprawdę niesamowitą pracę. Wyniki, a nawet sam sposób ich prezentacji, przerosły nasze oczekiwania. Studenci podeszli do swoich zadań z pełnym zaangażowaniem i kreatywnością. Owoce ich pracy zostały przedstawione nie tylko na wizualizacjach popartych szczegółową dokumentacją, badaniami i analizami, ale też w formie wydruków 3D!

Po otrzymaniu gratulacji i usłyszeniu gromkich braw, studenci zgodnie stwierdzili, że Akademia była dla nich doskonałą formą wejścia na ścieżkę zawodowej kariery. Nigdzie indziej nie otrzymaliby bowiem tak skondensowanego „zastrzyku wiedzy”, opieki a jednocześnie swobodnej możliwości funkcjonowania w strukturze prawdziwej firmy i korzystania z jej zasobów.

Z naszej strony pozostaje jeszcze raz serdecznie pogratulować i podziękować uczestnikom. Praca z ambitnymi osobami jest dla nas nie tylko ogromną przyjemnością, ale i możliwością realizacji naszej misji, której istotną częścią jest tworzenie sprzyjającego środowiska dla pracy młodych ludzi.

Powrót do listy artykułów