Stroik świąteczny – Konkurs plastyczny dla dzieci

Pobudzając wodze dziecięcej wyobraźni możemy stworzyć niepowtarzalne świąteczne ozdoby. Pokażmy dzieciom radość tworzenia, szukania i kreowania pomysłów. Coroczny konkurs dla  dzieci Pracowników Politech cieszył się sporym zainteresowaniem. Tym razem tematem przewodnim konkursu było wykonanie Stroika Świątecznego.

Ten pomysł przypadł bardzo do gustu pociechom oraz samym rodzicom, ponieważ mogli wspólnie stworzyć niesamowite ozdoby. Wpłynęło sporo rozmaitych prac wykonanych w różnych technikach i formie. Nasze jury musiało wybrać zwycięzców, choć nie było to wcale łatwe zadanie, ponieważ ten konkurs pokazał nam, że dziecięca wyobraźnia i kreatywność nie zna granic. Ostatecznie nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu!

Prace podzielone zostały na trzy grupy wiekowe: 3-4 lat, 5-7 lat i 8-13 lat. Stroiki Świąteczne wyglądały naprawdę wyjątkowo, a Zarząd Politech oraz konkursowe jury najbardziej zachwyceni byli zdolnościami twórczymi i możliwościami manualnymi dzieci. Czy makaron może posłużyć jako materiał, który zastąpi gałązki? Owszem, bo im bardziej kreatywnie, tym praca zdobywała większe zainteresowanie. Dodamy, że to praca wykonana przez 4-latka. Las w słoiku? Nie! U nas pojawił Stroik w słoiku oraz wiele innych prac, które swoją koncepcją przerosły najśmielsze oczekiwania i postrzeganie Stroika Świątecznego.

Zwycięskie prace Dzieci w wieku 3-4 lata:

Zwycięskie prace Dzieci w wieku 5-7 lat:

Zwycięskie prace Dzieci w wieku 8-13 lat:

Poziom był tak wysoki i wyrównany, że wiele miejsca na podium często zajmowane były ex-aequo. Wiadomo jednak, że dla dzieci nie liczyło się tak bardzo miejsce, jak nagrody! Prezenty otrzymali wszyscy uczestnicy, a wraz z nimi pamiątkowy dyplom.

Mamy nadzieję, że ta wieloletnia tradycja będzie kontynuowana i powielana, a dzieci będą miały miłe wspomnienia i moc kreatywnej zabawy i czasu spędzonego z rodzicami.

Pozostałe Stroiki Świąteczne, które zostały zgłoszone do konkursu:

Dziękujemy wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom!

Zarząd Politech