JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

10 ciekawostek o Monako

Monako to miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery Francuskiej.

Od 1866 jest w unii celnej z Francją, a od 1918 Francja uzyskała prawo do stacjonowania wojsk na terenie Monako i zatwierdzania zawieranych przez to państwo umów międzynarodowych.
Grand Prix Monako Formuły 1, jeden z oryginalnych wyścigów Formuły 1. Na terenie księstwa jest także klub piłkarski AS Monaco FC grający w lidze francuskiej.

Monako to niewielkie państwo, znajdujące się na południu Europy. Leży na wspaniałym Lazurowym Wybrzeżu, granicząc tym samy z Francją (od północy) i Morzem Śródziemnym. Znane jest z luksusowych rezydencji, malowniczych plaż i kasyn. To małe państewko upodobali sobie miłośnicy hazardu, filmów sensacyjnych i dobrej zabawy.

Tak przedstawiane jest Monako, ale spróbujemy przybliżyć 10 ciekawostek związanych z tym miejscem, ponieważ już od poniedziałku możecie spotkać nas na targach Luxepack Monaco!

 

 

  1. Monako drugim najmniejszym państwem na świecie (tuż po Watykanie). Jego powierzchnia to zaledwie nieco ponad 2 kilometry kwadratowe.
  2. Monako jest monarchią konstytucyjną – głową państwa jest Książę Albert II. Sam ród Grimaldich sprawuje władzę w tym państwie od jego historycznych początków w XIII wieku.
  3. W Monte Carlo nakręcono wiele hollywoodzkich produkcji. Szczególnie popularne są filmy z bohaterskim Jamesem Bondem, wybitnym agentem specjalnym, który przebywał w tutejszych kasynach.
  4. W Monte Carlo znajduje się Promenada Mistrzów – aleja z odciskami stóp najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych piłkarzy świata. Obejrzeć tu można odciski takich gwiazd jak Diego Maradona, Zinedine Zidane czy Zbigniew Boniek.
  5. Monako zamieszkuje największa liczba milionerów w stosunku do całej populacji. Co trzeci mieszkaniec księstwa jest milionerem!
  6. W Monako stworzono ponad 50 filmów z Hollywood, w tym Iron Man 2 i Madagaskar 3.
  7. Casino de Monte-Carlo zostało otwarte w Monako w 1863 roku.
  8. populacja Monako wynosi około 40 000, co czyni to niewielkie księstwo najgęściej zaludnionym państwem świata.
  9. Dla fanów Formuły 1pierwszym skojarzeniem z księstwem są wyścigi Grand Prix Monako, które rokrocznie w maju odbywają się na ulicach dwóch dzielnic: Monte-Carlo
  10. Monako składa się z kilku zabudowanych wzgórz, na które, zwłaszcza w słoneczny dzień, możemy tak szybko się nie wdrapać.

Zapraszamy na stoisko RC06, gdzie spotkacie naszych przedstawicieli Hannę oraz Weronikę! 🙂

Więcej informacji o targach znajdziecie w poniższym linku:

www.luxepackmonaco.com

Zapraszamy!

Powrót do listy artykułów

Facebook

Tagi:

airlessamerykaaplikacje mobilneatomizerautomatyzacjabarwienie tworzyw sztucznychbarwienie w masiebiokosmetykiblogerki kosmetyczneblogi tematycznebrand herobranża kosmetycznabutelkicertyfikacjachanelciężardermokosmetykidesigndrewniane nasadkidrewnodziecie-commerceergonomiafilmyflakonformaformowanie wtryskowefrancjagrassegrupa docelowaheinz glashexagonhistoriahistoria perfumhistoria perfumhistoria przemysłu kosmetycznegohot-stampinginspiracjeinstant beautyjakośćkolor pantonekolor rokukolorykolory perfumkomplety perfumeryjnekonsumencikontrola jakościkosmetyka białakosmetykikosmetyki aptecznekosmetyki dla dziecikosmetyki dla nastolatkówkosmetyki dla niemowlątkosmetyki luksusowekosmetyki naturalnekosmetyki ochronnekosmetyki organicznekosmetyki przyszłościkosmetyki relaksacyjnekosmetyki wegańskiekosmetyki wiek+kreatywne opakowaniakremykształty opakowańkulturalakierowanie UVlogistykalokowanie produktuluksusluksusowe perfumymagazynowaniemarketingmarki własnemasa opakowańmateriałmateriałymetalmetalizacjametalizacja próżniowametalizowaniemilenialsinarzędziownianasadkanasadkinasadki perfumeryjnenowe technologienuty zapachoweoczekiwania konsumentówopakowaniaopakowaniaopakowania jednorazoweopakowania kosmetyczneopakowania perfumopakowania perfumeryjneopakowania perfumeryjneopakowania specjalistyczneopakowanieopisy perfumorionoświetleniepartnerzypercepcja barwyperfumyperfumyperfumy celebrytówperfumy do wnętrzperfumy luksusoweperfumy unisexpersonalizacjapielęgnacjapolitechpolitech metalizacjapolitech przetwórstwo tworzywpolitech wtryskarkipolskie przedsiębiorstwa kosmetycznepopkulturaporadyproces produkcjiproces produkcji perfumproces projektowaniaprodukcjaprodukcja opakowańproduktprodukty walentynkoweprojektowanieprojektowanie opakowańprzemysłprzemysł 4.0przemysł kosmetycznyrewolucja przemysłowarynek kosmetycznyrynek produktów biosingle sourcingskładnikiskładniki perfumslow lifesłoikiSocial Mediasprzedażsprzedaż kosmetykówsurlynsystemy ząrzdzania jakościąszkłotargi branżowetechnologiatrendytrendy 2018trendy 2019trendy konsumenckietwarz markitworzywa sztuczneusawtryskownia politechwybór perfumwywiadzakupyZamknięciazamknięcia perfumeryjnezamówieniazastosowanie barw w perfumiarstwiezdobienia opakowańzdobieniezmniejszanie objętości

Kategorie:

Trendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *