JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

Ruszamy na zakupy – jak wybrać odpowiednie perfumy?

Perfumy są wspaniałym uzupełnieniem charakteru, wyglądu, potrafią dodać odwagi, przyciągnąć uwagę rozmówców. Dają to „coś” ponad standard, ponad przeciętność. Dobre perfumy mają też swoją cenę i jeżeli zamierzamy już przeznaczyć na nie określoną kwotę, to dobrze byłoby dokonać wyboru, którego nie będziemy żałować i przyniesie pozytywne skutki w odbiorze naszej osoby.

Ruszając na zakupy, warto się więc nieco przygotować. Już kilka prostych rad uchroni was przed wpadką. Jak więc wybrać odpowiednie perfumy? Przygotowania musimy zacząć od podstaw. W pierwszej kolejności ustalamy nasz budżet. Następnie przypominamy sobie różnice między perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową i wodą kolońską. Różnią się one zawartością ekstraktu i oczywiście ceną, którą warto sprawdzić już przed wyjściem z domu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, który segment produktów będzie mieścił się w naszym budżecie.

Zdjęcie

Zanim wyjdziesz z domu

Zanim jeszcze wyjdziesz z domu, pamiętaj aby nie nakładać na swoje ciało innych perfum, dezodorantów, czy nawet mocno pachnących kremów. Zapach zmieszany z Twoimi kosmetykami może wydawać się zupełnie inny, niż jest w rzeczywistości.

A gdzie wybrać się na zakupy? Najlepiej wybierać sprawdzone drogerie i perfumerie o dobrej reputacji. Lepiej unikać zakupów na bazarach, czy z niepewnych źródeł. W ten sposób unikniemy kupienia podróbek, które nie tylko mogą nie być tak samo trwałe jak oryginały, ale mogą również nie być przebadane dermatologicznie i nie wiadomo jak zareagują w kontakcie z naszą skórą.

Oryginał i podróbka. Zdjęcie

Kiedy już dotrzemy do perfumerii lub drogerii, skierujmy się prosto do działu, który nas interesuje. Ludzki nos jest bowiem bardzo czułym organem, który szybko przyzwyczai się do zapachów woni w sklepie i podczas sprawdzania konkretnych perfum może być już zmęczony mnogością napotkanych po drodze zapachów.

Zdjęcie

Jakich perfum potrzebujesz?

Myśląc o zakupie perfum, czy to pierwszych, czy kolejnych, powinniśmy dokładnie określić jakie są nasze potrzeby. Czy zapach będzie codziennym uzupełnieniem naszego wizerunku zawodowego, czy planujemy kupić zapach wieczorowy. Stojąc już przed półkami pełnymi przeróżnych perfum pamiętaj, że producenci starają się dobierać wygląd opakowania do charakteru perfum. Kobieta szukająca mocnego, wieczorowego zapachu może najczęściej pominąć perfumy w jasnozielonych opakowaniach. Ten kolor używany jest bowiem w perfumach o zapachach świeżych i delikatnych.

Jak testować perfumy?

W drogeriach nigdy nie powinno zabraknąć pasków zapachowych, czyli tzw. blotterów, ale zdecydowanie najlepszym sposobem sprawdzania perfum jest testowanie na własnej skórze. Należy więc pamiętać, aby nie testować zapachów w powietrzu, na kimś innym, czy na ubraniach. Wszystkie te sposoby mogą wpłynąć na niewłaściwy odbiór woni. Do testowania najlepiej wykorzystać skórę na nadgarstku i przedramieniu. Jeśli jednak po czterech próbach nic nie przypadło nam do gustu, warto wyjść na chwilę ze sklepu lub… powąchać kawę. Coraz częściej w perfumeriach i drogeriach znajdziemy ziarna kawy, której intensywny zapach niejako oczyszcza nos i pozwala sprawdzić kilka kolejnych perfum.

Zdjęcie

Spryskując skórę na przedramieniu, pamiętaj również o tym, aby z powąchaniem poczekać kilka chwil. Już po kilkunastu sekundach ulotni się z nich alkohol i poczujemy nutę głowy – najkrócej wyczuwalną woń perfum. Aby poczuć najbardziej właściwy zapach należy odczekać kilkanaście minut.

Zdjęcie

Czasami wybór najlepszych perfum wymaga kilku wizyt w sklepie. Każdy nadgarstek spryskany innym produktem możemy nosić na sobie cały dzień i dopiero po tym czasie dokonywać oceny. Przy okazji kolejnej wizyty w perfumerii sprawdzamy następne dwa zapachy i tak do skutku, dokładnie zapamiętując lub zapisując swoje spostrzeżenia co do konkretnych marek. Na sam koniec jeszcze porównanie faworytów i wybór podjęty!

Daj sobie wybór

Jak już wspomnieliśmy, nos to bardzo czuły organ, który szybko się męczy i przyzwyczaja do jednego zapachu. Do noszonych przez nas perfum przyzwyczajają się również nasi partnerzy i bliscy. Dlatego dobrą radę jest posiadanie kilku zapachów i stosowanie ich naprzemiennie lub zależnie od okazji.

Powrót do listy artykułów

Facebook

Tagi:

airlessamerykaaplikacje mobilneatomizerautomatyzacjabarwienie tworzyw sztucznychbarwienie w masiebiokosmetykiblogerki kosmetyczneblogi tematycznebrand herobranża kosmetycznabutelkicertyfikacjachanelciężardermokosmetykidesigndrewniane nasadkidrewnodziecie-commerceergonomiafilmyflakonformaformowanie wtryskowefrancjagrassegrupa docelowaheinz glashexagonhistoriahistoria perfumhistoria przemysłu kosmetycznegohot-stampinginspiracjeinstant beautyjakośćkolor pantonekolor rokukolorykolory perfumkomplety perfumeryjnekonsumencikontrola jakościkosmetyka białakosmetykikosmetyki aptecznekosmetyki dla dziecikosmetyki dla nastolatkówkosmetyki dla niemowlątkosmetyki luksusowekosmetyki naturalnekosmetyki ochronnekosmetyki organicznekosmetyki przyszłościkosmetyki relaksacyjnekosmetyki wegańskiekosmetyki wiek+kreatywne opakowaniakremykształty opakowańkulturalakierowanie UVlogistykalokowanie produktuluksusluksusowe perfumymagazynowaniemarketingmarki własnemasa opakowańmateriałmateriałymetalmetalizacjametalizacja próżniowametalizowaniemilenialsinarzędziownianasadkanasadkinasadki perfumeryjnenowe technologienuty zapachoweoczekiwania konsumentówopakowaniaopakowania jednorazoweopakowania kosmetyczneopakowania perfumopakowania perfumeryjneopakowania specjalistyczneopakowanieopisy perfumorionoświetleniepartnerzypercepcja barwyperfumyperfumy celebrytówperfumy do wnętrzperfumy luksusoweperfumy unisexpersonalizacjapielęgnacjapolitechpolitech metalizacjapolitech przetwórstwo tworzywpolitech wtryskarkipolskie przedsiębiorstwa kosmetycznepopkulturaporadyproces produkcjiproces produkcji perfumproces projektowaniaprodukcjaprodukcja opakowańproduktprodukty walentynkoweprojektowanieprojektowanie opakowańprzemysłprzemysł 4.0przemysł kosmetycznyrewolucja przemysłowarynek kosmetycznyrynek produktów biosingle sourcingskładnikiskładniki perfumslow lifesłoikiSocial Mediasprzedażsprzedaż kosmetykówsurlynsystemy ząrzdzania jakościąszkłotargi branżowetechnologiatrendytrendy 2018trendy 2019trendy konsumenckietwarz markitworzywa sztuczneusawtryskownia politechwybór perfumwywiadzakupyZamknięciazamknięcia perfumeryjnezamówieniazastosowanie barw w perfumiarstwiezdobienia opakowańzdobieniezmniejszanie objętości

Kategorie:

Trendy