Produkcja pod konkretne zamówienie korzystna dla Klienta

„Dzień dobry. Czy mogę u Państwa zamówić nasadki perfumeryjne „xxx” w ilości „yyy”, w kolorze „zzz” na jutro?”. Dział Sprzedaży Politech często spotyka się z podobnymi telefonami i mailami. Bardzo doceniamy każdy kontakt ze strony Klienta, jednak najczęściej nie jesteśmy w stanie spełnić prośby o zakup produktów ze stanu magazynowego. Dlaczego tak się dzieje? Każdą produkcję wykonujemy pod konkretne zamówienie, co niesie za sobą dużo więcej korzyści, niż sprzedaż detali z magazynu.

Sprzedaż produktów standardowych w Politech

Podstawą procesu sprzedaży produktów standardowych w Politech jest sprawna komunikacja naszych Specjalistów ds. Sprzedaży z Klientami. Pierwszym etapem w procesie zamówienia produktów standardowych jest złożenie zapytania przez Klienta. W odpowiedzi otrzymuje on wszystkie informacje dotyczące przybliżonego czasu realizacji, ceny detali oraz dodatkowych możliwości ich wybarwienia i zdobień.  Po ustaleniu dokładnego koloru, lakierowania lub metalizacji, Klient otrzymuje ostateczną ofertę, a po jej akceptacji rusza produkcja zamówionych detali.

Korzyści z produkcji pod konkretne zamówienie

Za takim sposobem funkcjonowania naszej firmy stoją lata doświadczenia i opinie naszych Klientów, którzy sami zauważyli masę korzyści wynikających z takiego rozwiązania. Jakie to korzyści? Przede wszystkim niska cena, wyższa jakość produktów, detale zindywidualizowane dokładnie pod oczekiwanie Klienta oraz liczba detali przygotowana dokładnie pod zamówienie.

Z czego wynikają te korzyści? Cena detali wyprodukowanych wcześniej byłaby dużo wyższa, ponieważ firma musiałaby pokryć koszty magazynowania, w tym zwiększenie powierzchni magazynowej, media, wynagrodzenie większej liczby pracowników, zakup kolejnych maszyn magazynowych oraz ich eksploatację. Dodatkowo, pojawiłaby się potrzeba zrekompensowania w cenach produktów, kapitału firmy, który zostałby „zamrożony” w wyprodukowanych i magazynowanych detalach.

Jaki wpływ ma natomiast długie magazynowanie produktów na ich jakość? Im dłuższe przetrzymywanie detali, przechodzenie kolejnych inwentaryzacji i kontroli, tym większe ryzyko uszkodzenia detali lub zwykłego ich postarzenia – wypłowienia lub żółknięcia. Oczywiście procesy takie zachodzą w perspektywie wielu lat, jednak bez możliwości przewidzenia zamówień, mogłoby dojść do sytuacji magazynowania niektórych detali na tyle długo, że ostatecznie nie przeszłyby naszych rygorystycznych testów kontroli jakości. To wiązałoby się z koniecznością ponownej produkcji, co niosłoby za sobą wzrost cen… Poza tym, na magazynie zawsze byłaby utrzymywana konkretna liczba danych detali, która mogłaby nie pokryć zamówienia, co zmuszałoby do dodatkowej produkcji.

Ponadto sytuacja utrzymywania detali w magazynie wyeliminowałaby niemal w całości możliwość dowolnej indywidualizacji detali. Klient musiałby wybrać produkty w kolorach i zdobieniach dostępnych na magazynie.

Niezaprzeczalne korzyści

Politech wśród swoich produktów standardowych oferuje produkcję nasadek perfumeryjnych, pierścieni  oraz słoików kosmetycznych. Każdy z tych detali, a nawet ich poszczególne części mogą być dodatkowo zdobione metodami metalizacji próżniowej, lakierowania UV, hot-stampingu, czy barwienia w masie. Do tego dochodzą oczywiście modne możliwości matowienia detali, czy nadawania im brokatowej lub perłowej barwy. Gama możliwości jest naprawdę ogromna i sprzedaż z magazynu wyrobów przygotowanych już wcześniej tylko ograniczałaby nasz rozwój oraz wyobraźnię naszych Klientów.

Jako firma wybiegająca myślami i projektami daleko w przyszłość oraz poszukująca nowych technologii i możliwości indywidualizacji, postanowiliśmy wybrać sposób sprzedaży polegający na produkowaniu detali pod konkretne zamówienie. Przy rosnącej liczbie możliwości zdobień, kolorów metalizacji oraz nowych produktów standardowych w naszej ofercie, taki sposób funkcjonowania sprzedaży okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, chętnie przyjmiemy wszystkie Państwa sugestie na temat usprawnienia procesu zakupowego oraz innych możliwości sprostania Państwa oczekiwaniom