JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

Słoiki do kosmetyki białej z Surlynu

Surlyn jest jednym z najbardziej przyszłościowych tworzyw w produkcji opakowań dla kosmetyki białej. Posiada wszelkie cechy istotne z punktu widzenia idealnego opakowania kosmetycznego – ma przezroczystość szkła, jest lekki i nietłukący. Projektanci natomiast cenią Surlyn za możliwość tworzenia nieograniczonych kształtów i form, których nie można byłoby uzyskać ze szkła. Koncern chemiczny DuPont, producent i dostawca Surlynu, stworzył materiał, który umożliwia zredukowanie procesu produkcyjnego do jednostopniowej operacji. Obok zalet estetycznych i funkcjonalnych żywicy jonomerowej Surlyn należy zatem wymienić także wyższą rentowność i wydajność produkcji w porównaniu z innymi materiałami na rynku.

Słoiki z Surlynu prezentują się nowocześnie i efektownie. Opakowania kosmetyczne z Surlynu wykonuje się w technologii formowania wtryskowego. Technologia ta daje szersze możliwości w zakresie wzornictwa, pozwala zoptymalizować koszty i skrócić czas produkcji.

Surlyn może występować w postaci bezbarwnej lub barwionej w masie. Proces barwienia w masie pozwala na uzyskanie różnorodnych efektów dekoracyjnych, takich jak na przykład:
– efekt marmuru,
– efekt fotochromowy (odwracalna zmiana koloru pod wpływem światła),
– efekt termochromowy (odwracalna zmiana koloru pod wpływem temperatury),
– efekt błyszczących drobinek,
– efekt perłowego połysku,
– efekt fluorescencyjny,
– efekt koloru widocznego w świetle UV.

Opakowania z Surlynu wybierają najbardziej rozpoznawalne marki kosmetyczne na świecie. Są to opakowania przykuwające uwagę i podkreślające rangę produktu. Wśród przykładów tego rodzaju opakowań warto wymienić sześciokątny słoik HEXAGON czy okrągły, minimalistyczny słoik ORION, zakwalifikowany do finału konkursu Dobry Wzór 2016 w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”.


Hexagon

Orion

Surlyn wyróżnia się idealną przezroczystością. Niezawodne właściwości mechaniczne tego tworzywa czynią z niego idealny materiał do produkcji opakowań nie tylko dla ekskluzywnych produktów kosmetycznych, lecz również dla segmentu premium.

Jednak prawdziwe możliwości Surlynu pod względem złożoności formy prezentuje słoik do kremu wykonanego dla firmy Awantys. Krem Eve’laor został zaprojektowany z myślą o krajach Bliskiego Wschodu. Aby produkt spełnił oczekiwania konsumentów z tego rejonu świata musi być on solidny, a do tego bardzo efektowny i przykuwający uwagę.

Słoik wygląda jak oszlifowany diament, przez który można zajrzeć do złotego wnętrza. Pojemnik i nakładkę słoiczka łączy złoty pierścień z kryształami Swarovskiego i logo marki, Dyrektor Awantys przyznał, że w projektowaniu opakowań używa Surlynu od lat i nie ma dla niego alternatywy, która równie doskonale łączyłaby przejrzystość, estetykę i luksus opakowania. – Surlyn ponadto oferuje poziom odporności chemicznej niezbędny do pakowania perfum i kosmetyków. Ten materiał daje nam pełną swobodę konceptualizacji i pozwala nam coraz bardziej rozszerzać granice projektowania – powiedział.

36 ścianek słoika Eve’laor wytworzono z Surlynu PC 2000 – jedynego materiału zapewniającego przejrzystość szkła i możliwość tworzenia ostrych krawędzi. Dzięki temu światło idealnie przenika do środka opakowania, skąd może wydobyć prawdziwy blask złotego korpusu. Słoik Eve’laor został zaprezentowany podczas minionych targów LuxePack w Monako, we wrześniu 2016 roku.

Powrót do listy artykułów

Facebook

Tagi:

airlessamerykaaplikacje mobilneatomizerautomatyzacjabarwienie tworzyw sztucznychbarwienie w masiebiokosmetykiblogerki kosmetyczneblogi tematycznebrand herobranża kosmetycznabutelkicertyfikacjachanelciężardermokosmetykidesigndrewniane nasadkidrewnodziecie-commerceergonomiafilmyflakonformaformowanie wtryskowefrancjagrassegrupa docelowaheinz glashexagonhistoriahistoria perfumhistoria perfumhistoria przemysłu kosmetycznegohot-stampinginspiracjeinstant beautyjakośćkolor pantonekolor rokukolorykolory perfumkomplety perfumeryjnekonsumencikontrola jakościkosmetyka białakosmetykikosmetyki aptecznekosmetyki dla dziecikosmetyki dla nastolatkówkosmetyki dla niemowlątkosmetyki luksusowekosmetyki naturalnekosmetyki ochronnekosmetyki organicznekosmetyki przyszłościkosmetyki relaksacyjnekosmetyki wegańskiekosmetyki wiek+kreatywne opakowaniakremykształty opakowańkulturalakierowanie UVlogistykalokowanie produktuluksusluksusowe perfumymagazynowaniemarketingmarki własnemasa opakowańmateriałmateriałymetalmetalizacjametalizacja próżniowametalizowaniemilenialsinarzędziownianasadkanasadkinasadki perfumeryjnenowe technologienuty zapachoweoczekiwania konsumentówopakowaniaopakowaniaopakowania jednorazoweopakowania kosmetyczneopakowania perfumopakowania perfumeryjneopakowania perfumeryjneopakowania specjalistyczneopakowanieopisy perfumorionoświetleniepartnerzypercepcja barwyperfumyperfumyperfumy celebrytówperfumy do wnętrzperfumy luksusoweperfumy unisexpersonalizacjapielęgnacjapolitechpolitech metalizacjapolitech przetwórstwo tworzywpolitech wtryskarkipolskie przedsiębiorstwa kosmetycznepopkulturaporadyproces produkcjiproces produkcji perfumproces projektowaniaprodukcjaprodukcja opakowańproduktprodukty walentynkoweprojektowanieprojektowanie opakowańprzemysłprzemysł 4.0przemysł kosmetycznyrewolucja przemysłowarynek kosmetycznyrynek produktów biosingle sourcingskładnikiskładniki perfumslow lifesłoikiSocial Mediasprzedażsprzedaż kosmetykówsurlynsystemy ząrzdzania jakościąszkłotargi branżowetechnologiatrendytrendy 2018trendy 2019trendy konsumenckietwarz markitworzywa sztuczneusawtryskownia politechwybór perfumwywiadzakupyZamknięciazamknięcia perfumeryjnezamówieniazastosowanie barw w perfumiarstwiezdobienia opakowańzdobieniezmniejszanie objętości

Kategorie:

Materiały

Zobacz produkty Politech:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *