JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

Jak zabezpieczane są produkty firmy Politech

Myśląc o opakowaniach kosmetyków oraz perfum przed oczami mamy przede wszystkim flakony, słoiki do kremów, nasadki i kartoniki. Są one ważnymi elementami ochrony znajdujących się wewnątrz preparatów, ale równie istotne jest zabezpieczenie opakowania jeszcze w trakcie procesu produkcji, magazynowania i transportu. Wady wynikające z niewłaściwej ochrony produktu mogą bowiem skutkować zarysowaniami, pęknięciami i odpryskami. To z kolei może się przełożyć na słabsze zabezpieczenie drogocennych substancji.

Zabezpieczenia produktów Politech

Przez 20 lat działalności, Politech wypracował cały system zabezpieczania swoich produktów. Od momentu opuszczenia form wtryskowych, przez ewentualny montaż elementów, ułożenie i zabezpieczenie w kartonach, przygotowanie palet, oklejenie folią stretch, magazynowanie i przygotowanie do transportu, Politech dokłada wszelkich starań, aby towar nie uległy żadnemu zniszczeniu.

Krok po kroku, detal po detalu

Pierwszy etap zabezpieczenia detalu w naszej firmie następuje tuż po rozwarciu formy wtryskowej. Po schłodzeniu, produkty odbierane są przez pracownika, który umieszcza je w wysokiej jakości kartonach wyłożonych folią i flizeliną. Oczywiście produkty poddawane są również kontroli jakości, tak samo jak sprawdzany jest sposób ich późniejszego pakowania.

Część produktów układana jest ciasno jeden przy drugim, po czym jedna warstwa zostaje oddzielona od drugiej grubą warstwą miękkiej flizeliny. Odpowiednie rozmieszczenie detali w kartonie zabezpiecza je przed przemieszczaniem, a materiał oddzielający warstwy chroni elementy przed wzajemnym porysowaniem.

W razie potrzeby, niektóre detale układane są od razu na specjalnych tackach, które zabezpieczają kolejne warstwy oraz utrzymują detale na swoich miejscach. Tacki ułatwiają także późniejsze wyjmowanie produktów, bez konieczności dotykania pojedynczych wyrobów. Część elementów nie zostaje jednak zapakowana od razu, a trafia na linię montażową. W zależności od tego z ilu elementów składa się końcowy produktu, właśnie tam zostają one starannie połączone i ostatecznie zapakowane.

Odpowiednio zabezpieczone kartony wyłożone skontrolowanymi detalami zostają zamknięte i dokładnie zaklejone wytrzymałą taśmą klejącą. Następnie układane są na paletach. Kartony otrzymują również należyte etykiety i kody kreskowe, które ułatwiają ich segregację, magazynowanie i transport.

Automatyzacja w zabezpieczeniu i pakowaniu produktów

Coraz większa część procesów produkcyjnych w Politech jest zautomatyzowana. Roboty precyzyjnie wyjmują gotowe elementy z form wtryskowych i układają je na tackach. Następnie taśma podaje pełne tacki do pakowania w uprzednio zabezpieczonych kartonach.

Magazyn i logistyka

Kartony na paletach transportowana są do magazynu, gdzie poddawane są dodatkowemu zabezpieczeniu folią stretch oraz ułożeniu w odpowiedniej sekcji magazynu. Wielokrotnie zabezpieczony towar swój ostatni etap pobytu w Politech odbywa podczas przeniesienia z magazynu do samochodu dostawczego. Transport towaru odbywa się z pomocą specjalistycznego sprzętu obsługiwanego przez wykwalifikowanych pracowników oraz przestrzegając restrykcyjnych norm bezpieczeństwa.

Politech w sposób zorganizowany i staranny dba o półfabrykaty oraz gotowe produkty. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności spoczywającej na naszych barkach oraz zaufania, którym obdarowują nas partnerzy biznesowi. Właśnie dlatego naszym produktom staramy się zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Powrót do listy artykułów

Facebook

Tagi:

airlessamerykaaplikacje mobilneatomizerautomatyzacjabarwienie tworzyw sztucznychbarwienie w masiebiokosmetykiblogerki kosmetyczneblogi tematycznebrand herobranża kosmetycznabutelkicertyfikacjachanelciężardermokosmetykidesigndrewniane nasadkidrewnodziecie-commerceergonomiafilmyflakonformaformowanie wtryskowefrancjagrassegrupa docelowaheinz glashexagonhistoriahistoria perfumhistoria perfumhistoria przemysłu kosmetycznegohot-stampinginspiracjeinstant beautyjakośćkolor pantonekolor rokukolorykolory perfumkomplety perfumeryjnekonsumencikontrola jakościkosmetyka białakosmetykikosmetyki aptecznekosmetyki dla dziecikosmetyki dla nastolatkówkosmetyki dla niemowlątkosmetyki luksusowekosmetyki naturalnekosmetyki ochronnekosmetyki organicznekosmetyki przyszłościkosmetyki relaksacyjnekosmetyki wegańskiekosmetyki wiek+kreatywne opakowaniakremykształty opakowańkulturalakierowanie UVlogistykalokowanie produktuluksusluksusowe perfumymagazynowaniemarketingmarki własnemasa opakowańmateriałmateriałymetalmetalizacjametalizacja próżniowametalizowaniemilenialsinarzędziownianasadkanasadkinasadki perfumeryjnenowe technologienuty zapachoweoczekiwania konsumentówopakowaniaopakowaniaopakowania jednorazoweopakowania kosmetyczneopakowania perfumopakowania perfumeryjneopakowania perfumeryjneopakowania specjalistyczneopakowanieopisy perfumorionoświetleniepartnerzypercepcja barwyperfumyperfumyperfumy celebrytówperfumy do wnętrzperfumy luksusoweperfumy unisexpersonalizacjapielęgnacjapolitechpolitech metalizacjapolitech przetwórstwo tworzywpolitech wtryskarkipolskie przedsiębiorstwa kosmetycznepopkulturaporadyproces produkcjiproces produkcji perfumproces projektowaniaprodukcjaprodukcja opakowańproduktprodukty walentynkoweprojektowanieprojektowanie opakowańprzemysłprzemysł 4.0przemysł kosmetycznyrewolucja przemysłowarynek kosmetycznyrynek produktów biosingle sourcingskładnikiskładniki perfumslow lifesłoikiSocial Mediasprzedażsprzedaż kosmetykówsurlynsystemy ząrzdzania jakościąszkłotargi branżowetechnologiatrendytrendy 2018trendy 2019trendy konsumenckietwarz markitworzywa sztuczneusawtryskownia politechwybór perfumwywiadzakupyZamknięciazamknięcia perfumeryjnezamówieniazastosowanie barw w perfumiarstwiezdobienia opakowańzdobieniezmniejszanie objętości

Kategorie:

Technologie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *