JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

Zamknięcia z tworzyw sztucznych

Opakowanie do produktów zarówno kosmetycznych, jak i żywnościowych wymaga właściwego zamknięcia. To właśnie ono pozwala wielokrotnie otwierać i zamykać pojemnik, nie obawiając się o pogorszenie jakości samego produktu. Uniemożliwia również wylanie lub wysypanie się zawartości. Zamknięcie nie spełnia jednak wyłącznie funkcji praktycznej – jest to także wzbogacenie dekoracyjne samego opakowania. Można dopasować jej kształt oraz kolor, a nawet dodać logo firmy, wykorzystując ją jako materiał promocyjny.

Od szkła po tworzywa sztuczne

Zamknięcia z tworzyw sztucznych można wykorzystywać do różnego rodzaju artykułów z branży kosmetycznej. Obejmuje to zarówno nasadki do flakoników perfumeryjnych, po nakrętki do kremów pielęgnacyjnych. Historycznie, pierwsze zamknięcia do perfum były wykonywane ze szkła, mając za zadanie ozdobić flakonik oraz spowolnić ulatnianie aromatu. Wraz z upływem lat, pojawiły się pompki, za pomocą których można było precyzyjnie zaaplikować zapach. Współcześnie najczęściej wykorzystuje się atomizery, które zabezpieczone są zamknięciami z tworzyw sztucznych.

Coco Chanel

Atomizer z pompką

Historia rodzimych zamknięć z tworzyw sztucznych

Pierwszym producentem zamknięć z tworzyw sztucznych w Polsce była Fabryka Opakowań Kosmetycznych Pollena, założona w latach 60-tych. Jednak stan obecnego rynku nasadek, w tym perfumeryjnych, zawdzięczamy przede wszystkim firmie Gerda Plast, która zaczęła produkować w 1992 roku zamknięcia z tworzyw sztucznych do butelek z PET. To oni również rozpoczęli realizację zamówień indywidualnych dla producentów z całego świata. Istotnym przedsiębiorstwem w polskiej historii zamknięć z tworzyw sztucznych jest również Bericap GmbH, założony w 1967 roku, który znajduje się obecnie na trzecim miejscu największych producentów tego rodzaju nasadek.

Nasadki do perfum z Sulrynu

Dzięki koncernowi chemicznemu DuPont, obecnie można wytwarzać nasadki perfumeryjne z Sulrynu. Jest to materiał, który cechuje się doskonałą przejrzystością, a także lepszą odpornością na uszkodzenia o charakterze chemicznym oraz mechanicznym, niż to można zauważyć w zamknięciach z innego rodzaju tworzyw sztucznych. Nasadki z Sulrynu spełniają również funkcję dekoracyjną, przypominając wcześniej wspomniane, bogato zdobione nakrętki ze szkła. Ponadto, jest to materiał przyjazny dla środowiska naturalnego, w pełni podlegający recyklingowi.

Nasadka surlynowa

Kontynuacja tradycji

Już prawie sto lat obecności różnego rodzaju zamknięć do opakowań na rynku światowym, pozwoliło firmie Politech stworzyć w 1998 roku własną ofertę nasadek perfumeryjnych z tworzyw sztucznych. O wyborze branży zadecydowało wejście na rynek Surlynu. Politech jako pierwsza firma w Polsce zajęła się przetwarzaniem tego bardzo specyficznego materiału, który gwarantuje wysoką przejrzystość, porównywalną do szkła. Materiał ten jest bardzo pożądany przez konsumentów, ponieważ pozwala na uzyskanie nietypowego kształtu i nadaje opakowaniu luksusowego charakteru. Wykorzystywany jest zarówno do zamknięć, jak i słoików do kosmetyki białej.

Powrót do listy artykułów

Facebook

Tagi:

Airlessamerykaaplikacje mobilneatomizerAutomatyzacjabarwienie tworzyw sztucznychbarwienie w masiebiokosmetykiblogerki kosmetyczneblogi tematycznebutelkicertyfikacjadermokosmetykidesigndrewnodziecie-commerceergonomiafilmyflakonformaformowanie wtryskowefrancjagrassegrupa docelowaheinz glashexagonhistoriahistoria perfumHistoria przemysłu kosmetycznegohot-stampinginspiracjeinstant beautyjakośćkolor pantonekolor rokukolorykolory perfumkontrola jakościkosmetykikosmetyki aptecznekosmetyki dla dziecikosmetyki dla nastolatkówkosmetyki dla niemowlątkosmetyki naturalnekosmetyki organicznekosmetyki przyszłościkosmetyki relaksacyjnekosmetyki wegańskiekreatywne opakowaniakremykształty opakowańkulturalakierowanie UVlogistykalokowanie produktuLuksusluksusowe perfumymarketingmarki własnemasa opakowańmateriałmateriałymetalmetalizacjaMilenialsinasadkaNasadkinowe technologienuty zapachoweoczekiwania konsumentówopakowaniaopakowania jednorazoweopakowania kosmetyczneopakowania perfumeryjneopakowania specjalistyczneOpakowanieopisy perfumorionpartnerzypercepcja barwyperfumyperfumy celebrytówperfumy do wnętrzperfumy unisexpersonalizacjapielęgnacjapolskie przedsiębiorstwa kosmetycznepopkulturaporadyProces produkcjiproces produkcji perfumProces projektowaniaProdukcjaprodukcja opakowańProduktprodukty walentynkoweProjektowanieprojektowanie opakowańprzemysł kosmetycznyrynek kosmetycznyrynek produktów bioskładnikiskładniki perfumsłoikiSocial Mediasprzedaż kosmetykówsurlynsystemy ząrzdzania jakościąszkłoTrendytrendy 2018trendy konsumenckieTworzywa sztuczneusawywiadZamknięciazastosowanie barw w perfumiarstwiezdobieniezmniejszanie objętości

Kategorie:

Materiały