JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

Jak uzyskać perfekcyjne wykończenie opakowania kosmetycznego lub perfumeryjnego? Metod jest wiele. Polecamy metalizację i lakierowanie, aby nadać opakowaniu prawdziwego blasku.

Metalizacja próżniowa i lakierowanie UV to technologie stosowane do dekorowania produkowanych przez nas nasadek, pierścieni oraz pokrywek. Polegają na pokrywaniu elementów z tworzyw sztucznych powłokami dekoracyjnymi. Umożliwiają nie tylko osiągnięcie bogatej, praktycznie nieograniczonej gamy kolorystycznej produktów, lecz także uzyskanie ciekawych efektów, takich jak: mat czy połysk. Należy również podkreślić wysoką odporność chemiczną warstwy zdobiącej, jaką dzięki procesowi nabywają detale.

Metalizacja próżniowa i lakierowanie UV to technologia dekoracyjna pełna zalet. Nieograniczona możliwość kombinacji barwników sprawia, że detale mogą zostać niemal idealnie dopasowane do kolorystyki całości opakowania. Co więcej lakiery UV to najwyższej jakości produkty, dające gładką, cienką powłokę, która nie zmienia ani nie deformuje powierzchni przedmiotu. Efekt wizualny jest niezaprzeczalny.

Metalizacja_3 (1) Metalizacja_3 (2) Metalizacja_3 (3)

Uzyskane w toku dekoracji powierzchnie wykazują wysokie właściwości użytkowe. Niewątpliwą zaletą powłok utwardzanych promieniami UV jest podwyższona twardość powodująca, iż nasadki są odporne na oddziaływanie chemiczne alkoholi i estrów zapachowych. Ważną w odniesieniu do walorów użytkowych cechą jest też wytrzymałość na ścieranie i zarysowanie. Dzięki niej mimo upływu czasu nasadki wyglądają tak samo jak na początku użytkowania. Ze względu na czystość procesu produkcji dodatkową zaletą jest mniejsza ilość wtrąceń i zanieczyszczeń na ich powierzchni.

Innowacyjność stosowanej przez nas technologii polega przede wszystkim na pełnym zautomatyzowaniu i zsynchronizowaniu procesów zdobniczych, przy jednoczesnym wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Ograniczenie udziału czynnika ludzkiego zwiększa efektywność procesu. Produkcja odbywa się na podstawie zaprogramowanego ciągu zdarzeń, co pozwala uzyskać powtarzalną, równie wysoką jakość w przypadku każdego detalu. Ponadto zastosowany program komputerowy umożliwia prawidłowy dobór kolorystyki zgodnej z oczekiwaniami klienta.
Nie bez znaczenia jest również fakt, iż metalizacja próżniowa i lakierowanie UV jest technologią przyjazną dla ludzi i środowiska. W pełni zautomatyzowane, odbywające się w szczelnie zamkniętych i odizolowanych komorach procesy podnoszą warunki bezpieczeństwa i higieny pracy operatorów. Automatyzacja wpływa również na energooszczędność technologii. Dekorowane w ten sposób elementy mogą podlegać recyklingowi.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że nasadki, pierścienie i pokrywki dekorowane technologią metalizacji próżniowej i lakierowania UV są produktami najwyższej jakości i stanowią doskonałą odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego rynku kosmetycznego.

Powrót do listy artykułów