politech slider

JESTEŚMY LIDEREM W EUROPIE.

AUTOMATYZACJA W PRODUKCJI OPAKOWAŃ

Branża kosmetyczna to specjalistyczny rynek z wysoką konkurencyjnością. By móc sprostać coraz to nowym wyzwaniom i nie pozostać w tyle za konkurencją, firmy są zmuszone do szukania nowych rozwiązań z zakresu produkcji. Cel jest oczywisty  – móc zaoferować klientom jak najwyższy poziom usług. Jak to zrobić? Wprowadzając proces automatyzacji.

Dla najwyższej jakości

Produkcja opakowań kosmetycznych rządzi się swoimi prawami. Zamknięcia z tworzyw sztucznych, zwłaszcza z Surlynu, wymagają szczególnej troski i ostrożności. Surlyn to materiał o wysokiej przejrzystości, na produktach z niego wykonanych nie mogą się pojawiać nawet najdrobniejsze uszkodzenia. Jeżeli ograniczy się czynnik ludzki do minimum, to tym samym zmniejszy się też ryzyko powstawania defektów.

Źródło

Żeby zyskać wielokrotnie

Mniej wadliwego towaru to zysk w czystej postaci. Oszczędza się surowiec (zmniejsza się brakowość, bo nie trzeba wyrzucać towaru uszkodzonego i produkować nowego) i energię potrzebną do produkcji. To znaczące obniżenie kosztów, a dodatkowo – co nie mniej ważne – to działanie, które przekłada się na ochronę środowiska. Wszystkie rozwiązania, które można zaliczyć do grupy „eko”, są niezwykle cenne. Świadczą o mądrości przedsiębiorstwa i świadomości stosowanych rozwiązań.

Słowo „zysk” przy automatyzacji ma więcej znaczeń. Przy odpowiednio zaprojektowanym parku maszynowym można ograniczyć transport wewnętrzny do minimum, co daje oszczędności w czasie i skraca czas produkcji. Redukcji ulegają zapasy zalegające w magazynie (zwiększa się ilość miejsca), bo każdy detal jest przygotowywany od razu pod wysyłkę. Wreszcie – wzrasta efektywność przy obniżeniu wysiłku ludzkiego. Zaangażowanie pracownika można zmniejszyć do nawet 20% czasu pracy, podwajając przy tym liczbę wykonanych czy złożonych elementów. Pracownik może od razu pełnić funkcję kontrolera jakości lub wykonywać inne zadania.

Wiedza i doświadczenie

Oczywiście, automatyzacja nie jest rozwiązaniem, które dzieje się samo. Wymaga wielu nakładów – zarówno finansowych, jak i wiedzowych. Doświadczony zespół potrafi jednak skonstruować robota, który będzie uniwersalny, łatwy do przezbrojenia i szybki do ustawienia. Rozwiązania indywidualne, dedykowane dla danego zakładu i specyfiki jego pracy są kosztowne, ale to inwestycja, która zwraca się już po około roku. Jeżeli zostanie zaprojektowana i przeprowadzona przez specjalistów – z pewnością usprawni pracę zakładu, podniesie wydajność i podwyższy jakość oferowanych usług. A przecież to jest najważniejsze.

Źródło

Subscribe to our newsletter