Przez cały lipiec firma Politech była drugim domem dla grupy sześciu studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Młodzi ludzie byli częścią pierwszej edycji Akademii Projektowej Politech, która okazała się ogromnym sukcesem.

Studenci reprezentowali kierunki studiów, których zakres wiedzy efektywnie wykorzystywany jest w naszej firmie. Zespół składał się z przedstawicieli mechaniki i budowy maszyn, technologii chemicznej, wzornictwa przemysłowego, wzornictwa, zarządzania i inżynierii produkcji oraz elektroniki i komunikacji.

W pierwszej części miesiąca studenci uczestniczyli w licznych szkoleniach prowadzonych przez wykładowców uczelnianych oraz ekspertów poszczególnych dziedzin z Politech. W międzyczasie rozpoczynali już pracę nad własnym projektem, który mieli przeprowadzić od pomysłu do gotowego produktu. Po miesiącu ciężkiej pracy, licznych konsultacjach ze specjalistami, ten interdyscyplinarny projekt dobiegł do końca. Zespół przedstawił wyniki swojej pracy i… zrobił ogromne, pozytywne wrażenie!

Profesjonalne podejście, umiejętność pracy zespołowej i łączenia wiedzy z różnych dyscyplin naukowych zaowocowały nieprzeciętnym projektem wraz ze szczegółową dokumentacją dotyczącą zagadnień marketingowych, designerskich i technologicznych, które będą konieczne przy wprowadzeniu nowego produktu na rynek.

„Jeśli ktoś mi powie, że dzisiejsza młodzież niczego nie umie to, po Akademii Projektowej Politech, będę miał silne argumenty, żeby się z nim nie zgodzić.” – komentował wyniki projektu doktor Piotr Szewczykowski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Na zakończenie spotkania podsumowującego, studenci otrzymali certyfikaty uczestnictwa w Akademii Projektowej Politech i gratulacje – zarówno od przedstawicieli uczelni oraz zarządu i pracowników Politech. Wdrażając Akademię Projektową Politech w życie, wierzyliśmy, że młodzież podoła wyzwaniu i przedstawi zupełnie świeże podejście do wielu zagadnień. Efekty przerosły jednak nasze najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej nie możemy się już doczekać kolejnej edycji Akademii Projektowej!