Politech we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu przeprowadzili konkurs projektowy dla studentów. Zadaniem młodych artystów z powyższej uczelni było zaprojektowanie opakowań kosmetycznych, nawiązując do aktualnych trendów designu i spełniając oczekiwania współczesnego konsumenta.

Konkurs trwał od 17 października do 18 stycznia, kiedy to wytypowani zostali jego zwycięzcy. W projekcie mogli wziąć udział studenci pracowni Katedry Designu Wydziału Architektury i Wzornictwa. Konkurs pod tytułem „Świadomość Rytuału” wymagał od projektantów stworzenia innowacyjnych opakowań kosmetycznych spełniających kilka kluczowych warunków. Jednym z nich była ochrona produktu umieszczonego w projektowanym opakowaniu przed nadmiernym kontaktem z powietrzem.

Studenci wykazali się wyjątkową kreatywnością, ogromnym zaangażowaniem i dokładnym przygotowaniem merytorycznym. Zaprocentowało to stworzeniem wielu genialnych prac, które na pewno znalazłyby swoją niszę na rynku opakowań kosmetycznych.

Po długich naradach, jury wybrało uczestników, którzy znaleźli się na podium konkursu oraz jedną osobę wyróżnioną. Zwyciężczynią została Małgorzata Maik, drugie miejsce zajęła Michalina Jedwabna, a trzecie ex aequo zajęli Jeremi Dagiel i Agata Rosiecka. Wyróżnienie powędrowało natomiast do Bartosza Pędzińskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu!

Podziękowania za ciężką pracę włożoną w przygotowanie projektów konkursowych należą się też dla: Klaudii Sowy, Kamili Rudnickiej, Zuzanny Skórskiej, Michaliny Brokos, Klaudii Nowickiej, Eweliny Komoń, Agnieszki Tomczak, Jowity Gawron, Aleksandry Krystosiak, Natalii Kozieł, Sandry Kostro i Marty Nowakowskiej.